Rekrutacja 2021/2022 Zasady rekrutacji czytaj...

 REKRUTACJA DO LICEUM 2021/2022

Integracja klasy 1a

Szkoła to nie tylko nauka, ale też czas na integrację. Przekonali się o tym uczniowie klasy licealnej, poznając tajniki gry w Czwórki i idąc wspólnie do kina.

Czwórki to planszowa gra logiczna, podczas której nasi uczniowie mieli okazję nie tylko ze sobą rywalizować, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Dodatkowo, po raz pierwszy w nowych, koronawirusowych okolicznościach klasa 1 a LO wybrała się do kina. Aby zostały spełnione warunki sanitarne sala kinowa była zarezerwowana tylko dla jednej klasy. Film-klasyk "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" w reż. Davida Fincher skradł serca naszych licealistów. 

 

 


4 dodatkowe języki obce do wyboru

oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, rozwijających zainteresowania uczniów

Język hiszpański, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Zajęcia dodatkowe: programowanie systemów komputerowych, nauka i ćwiczenia z programem AutoCAD oraz łacina.


Czytaj więcej...
School Learning


 • 5 x j. angielski

  Akademickie Liceum Milenium na każdym profilu prowadzi zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, aby nasi uczniowie mieli szansę na bardzo dobre zdanie matury. Dokładamy wszelskich starań, aby nasi absolwenci opuszczali mury szkoły z poziomem B2.

 • U nas nikt ich nie potrzebuje

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin lekcyjnych uczniowie pracują więcej w szkole i nie muszą chodzić na dodatkowe lekcje - korepetycje.

 • Więcej czasu dla ucznia

  Lekcje prowdzone w małych grupach dają komfort uczniom jak i nauczycielom. Pedagog może poświęcić więcej czasu na wytłumaczenie zadanienia w mniej licznej klasie

 • Więcej nauki w szkole - mniej w domu

  Dzięki zwiększonej liczbie godzin i pracy w mniejszych klasach uczniowie przerabiają więcej materiału w szkole a mniej w domu.


90

uczniów


34

nauczycieli

Szkoła z pasją

Odkrywaj

Odkrywaj to co Ciebie interesuje w najlepszych dydaktycznych warunkach
Odkrywaj

Ucz się

Przygotuj się dobrze do matury, poznawaj języki obce, naucz się programować
Ucz się

Zwyciężaj

Z nami dostaniesz się na wymarzone studia w kraju i zagranicą
Zwyciężaj

Our school goals

Archiwum Liceum

Chcesz poznać historię Akademickiego Liceum Milenium? Sprawdź nasze archiwum, znajdziesz tam wszystko co się działo w latach 2016-2019.

Archiwum

Zadzwoń

61 4245007